Edhe një nënë humbi jetën në landfillin e Sharrës/ Ish-deputetja zbardh detajin rrëqethës dhe…

Albana Vokshi, ish-deputete e PD-së, përmes një reagimi në rrjetin social, akuzon Kryeministrin Edi Rama dhe Kryebashkiakun Erjon Veliaj se për to, çdo jetë njerëzore është thjesht çështje pazari.

Vokshi thekson se “nuk ka paqe në Tiranë, nuk ka paqe në Shqipëri, nuk ka paqe as për viktimat deri sa të shporren kriminelët Rama dhe Veliaj”.

Në reagimin e saj, Vokshi zbardh një tjetër detaj, për të cilin nuk është folur kurrë.

“Edhe një grua, nënë e dy fëmijëve, ka humbur jetën në landfillin Vdekjes në Sharrë. Një nënë humbi jetën për shkak të kushteve skandaloze në Lanfill. Një krim, që thuhet, që u fsheh me para që ju dhanë familjarëve të saj. Ndaj ajo nuk përmendet kurrë”, shkruan Vokshi.

LEXO EDHE  Panik te qytetarët, shpërthejnë dy panele diellore në qendër të qytetit

Postimi i Albana Vokshi

Në fakt, bilanci është edhe më tragiik!

Edhe një grua, nënë e dy fëmijëve, ka humbur jetën në landfillin Vdekjes në Sharrë. Një nënë humbi jetën për shkak të kushteve skandaloze në Lanfill.

Një krim, që thuhet, që u fsheh me para që ju dhanë familjarëve të saj. Ndaj ajo nuk përmendet kurrë.

Për Rama-Veliajn cdo jetë njerëzore është thjesht cështje pazari.

Nuk ka paqe në Tiranë, nuk ka paqe në Shqipëri, nuk ka paqe as për viktimat deri sa të shporren kriminelët Rama dhe Veliaj.

Katër vdekje mbi shpinën e Lali Erit dhe prokuroria që mbyll dosjet…