Ç’do ndodhë nesër në Shkodër? Paralajmëron ish-deputeti: Është revoltë e qytetarëve, s’mbajmë përgjegjësi…

Ish-deputeti i PD-së Klevis Balliu ka komentuar në Fax News vendimin e Partisë Demokratike të Shkodrës për zhvillimin e protestës së së nesërme në kohën kur do të bëhet betimi i Këshillit të ri Bashkiak të dalë nga votimet e 30 qershorit.

Sipas tij dhuna nuk promovohet kurrësesi nga ana e Partisë Demokratike mirpo kurrësesi nuk do të mbaj përgjegjësi për vendimet që vetë qytetarët do të marrin.

Parotesta e nesërme do të jetë paqësore apo ka nevoj që të bëhen paralajmërime?

Ajo është revolta e qytetarëve, dhe unë nuk mund të gjykoj se çfarë do të ndodhe. Megjithatë të gjitha protestat kanë qënë paqësore. Opozita ka treguar qartazi që nuk e promovon dhunën dhe përkundrazi kemi bërë thirrrje që dhuna të shamnget. Është Edi Rama që kërkon gjak dhe promovon dhunënë. Në fund të ditës Edi Rama do të përballet me drejtëesinë. Ai tashmë duhet të gjej një avokat.

A është Voltana Ademi kryetare e Bashkiosë së Shkodrës?

LEXO EDHE  Amnistia drejt miratimit, 164 të dënuar pritet të lënë qelitë/ Kush përfiton

Ska pikë dyshimi që po. Është ajo e vetmja zyrtare legjitime. Është Ademi që I ka mbrojtur qytetarët sa herë që Rama ka dashur të dhunojë qytetarët.

Si do e komentoni reagimin e Partisë Socialiste të Shkodrës?

Unë nuk komentoj asnjë deklaratë që vjen nga krimi i organizuar.