BILD do publikojë përgjime tronditëse/ Gazetari zbulon detaje (VIDEO)

Në një intervistë të dhënë për NOVA MEDIA, gazetari Basir Çollaku, i cili ka bashkëpunuar me gazetarin e BILD Peter Tiede në zbardhjen në dritë të skandaleve për blerjen e votave ka pohuar se e përditshmja gjermane ka përgjime të reja të cilat do të dalin së shpejti.

“Unë kam bashkëpunuar me koleget e gazetës gjermane BILD për nje sasi ngjarjesh të cilat janë publikuar vetëm një numër i konsiderueshëm i tyre  Ka serish përgjime te tjera dhe do te dalin dhe ajo çfarë pritet te dale prej tyre është edhe më e rëndë se ajo çka ka dalë deri tani. Ajo çfarë kolegët gjermanë e kanë thënë hapur se nuk tërhiqen nga çfarëdo lloj rrethane përballë profesionit të tyre.” – ka thënë Çollaku.

LEXO EDHE  Denoncimi te Berisha: Po ortakun e Agës në trafikun e drogës pse nuk e arrestojnë/ Emri

BILD ka publikuar përgjime nga dosjet 339 dhe 184, që bëjnë fjalë për manipulimin e zgjedhjeve në qarqet Durrës dhe Dibër. Nga përgjimet ka rezultuar se eksponentë të lartë të Rilindjes, përfaqësues të saj në nivel qendror dhe lokal, janë kapur në biseda me përfaqësues të botës së krimit, apo duke ushtruar presione ndaj votuesve për të mbështetur Partinë Socialiste.

VIDEO