Bashkëpunëtori i Veliajt zbardh detajin/ Ja lidhja mes kryebashkiakut dhe kompanisë Skela Syla

Kristi Pinderi, aktivist i shoqërisë civile, një prej bashkëpunëtorëve të Erjon Veliajt në organizatën “Mjaft”, kur kjo e fundit drejtohej nga kryebashkiaku aktual i Tiranës, ka zbardhur lidhjet mes tij dhe firmës Skela Syla.

Pinderi, pak ditë para se të ndodhte tragjedia e shembjes së skelave, ku humbën jetën dy punëtorë dhe u plagosën 3 të tjerë, ngjarje e ndodhur në pallatin ku jeton edhe zv.kryeministri Erjon Braçe, ka publikuar në rrjet, një koment ku zbardhte raportet mes Mjaft-it që drejtohej nga Veliaj dhe firmës Skela Syla.

LEXO EDHE  "Javë e vështirë, por nuk ka shpërthime të infektimeve"/ Ambasada e SHBA falenderon mjekët

Pinderi flet për një borxh mes kompanisë Skela Syla dhe Mjaft-it, në shumën e 50 mijë eurove.