“Çfarë drejtësie mund të jetë ajo nga e cila duhet të ketë frikë opozita dhe e promovojnë …?”

Numri 2 i Partisë Demokratike ka reaguar në lidhje me reformën në Drejtësi e cila ditën e djeshme mbushi tre vjet nga miratimi i saj.

Përmes një postimi në Facebook, Paloka shkruan se një drejtësi e cila promovohet nga Rama, Balla, Gjiknuri, Spiropali, Tahiri, Ahmetaj, Beqja, Veliaj, etj nuk është për t’u pasur frikë por duhet të jetë vërtet “drejtësi për tu patur frikë.

LEXO EDHE  Nxehet inxhinieri Meçe/ I thotë Aulon Kalasë do të shkelim, Kalaja: Ky është komunizmi

Postimi i plotë:

“Cfare drejtesie mund te jete ajo nga e cila duhet te kem frike une, duhet te kete frike opozita dhe e promovojne Rama, Balla, Gjiknuri, Spiropali, Tahiri, Ahmetaj, Beqja, Veliaj…?! 
Duhet te jete vertete “drejtesi” per tu patur frike…” -shkruan Paloka.