Zgjohet Rama, ja reagimi i parë pas 20 orësh për Haradinaj-n

Pas një heshtje totale prej rreth 20 orësh ka ardhur dhe reagimi i kryeministrit Edi Rama në lidhje me dorëheqjen e Ramush Haradinajt nga posti i kryeministrit të Kosovë për t’u përballur si një qytetar i thjeshtë në gjykatën e Hages për krime lufte në territorin e ish-Jugosllavisë.

Rama shkruan në Twitter se : “Këto ftesa në radhë nga Haga për protagonistët e UÇK,janë një sfidë e re e çdonjërit prej të thirrurve, në vazhdën 20-vjeçare të betejës së pasluftës, për të provuar deri në fund pafajësinë e tyre. Por janë edhe një sfidë e papërfunduar kombëtare në anën e duhur të historisë”

LEXO EDHE  I vënë zjarrin arave, djegin edhe rrjetin elektrik