Kundërshtuan policinë, arrestohen 3 persona

Policia e Sarandës ka arrestuar 3 persona gjatë 24 orëve të fundit.

Uniformat blu të qytetit bregdetar njoftojnë se të arrestuarit kanë kundërshtuar policinë dhe kanë prishur qetësinë publike.

Njoftimi i policisë:

Sarandë

Policia ka arrestuar 3 persona për vepra të ndryshme penale. Arrestohet në flagrancë shtetasi shtetasi V. B., 16 vjeç, banues në Sarandë.

Arrestimi i tij u bë në lagjen nr.1 Sarandë, pasi pas një konflikti për motive të dobëta me shtetasin E.Ç., shtetasi V. B., ka kundërshtuar me dhunë punonjësin e policisë V.A., i cili ky i fundit ka ndërhyrë për të shuar konliktin por ka mbetur i dëmtuar vetë.

LEXO EDHE  Skandal/ Kryetarja e ‘UFSH’: Kemi këruar tamponin nuk na është bërë

Gjithashtu, policia ka proceduar në gjendje të lirë shtetasit S.B dhe F.B (50 dhe 20 vjeç) për veprën penale “Kundërshtimi i punonjësit të policisë së rendit publik”.