Vdes një tjetër turist në Durrës

Një turist i moshës 75-vjeçare ka ndërruar jetë ditën e sotme në qytetin e Durrësit. Mësohet se ngjarja ndodhur në orën 14:00, në lagjen nr.13 në zonën e plazhit të qytetit bregdetar.

Turisti është futur për t’u larë në det dhe më pas dyshohet të ketë pësuar arrest kardiak. 75-vjeçari, identiteti i të cilit nuk bëhet i ditur është transportuar për në spital por ka ndërruar jetë gjatë rrugës.

LEXO EDHE  Rudina Hajdari zbulon arsyen: Pse u ula në tryezën për Reformën Zgjedhore

Informacion Paraprak

Më datë 19.07.2019,rreth orës 14:07, në lagjen nr.13,Durrës, një shtetas ende i paidentifikuar, i seksit mashkull, rreth 70 vjeç, është futur në det dhe nuk është ndjerë mirë ,ai është transportuar në Spitalin Rajonal Durrës, por ka ndërruar jetë, dyshohet arrest kardiak.

Grupi Hetimor po punon për zbardhjen e plotë të ngjarjes.