Dorëheqja e Haradinajt/ Deputeti shqiptar: Ramushi do të mbahet mend si burrë shteti, Rama si karagjoz, dështak …

Deputeti Lefter Maliqi, e ka cilësuar akt dinjitoz dhe burrëror vendimin e kryeministrit Ramush Haradinaj, i cili për të mos njollosur emrin e Kosovës para Gjykatës së Hagës, vendosi të largohet nga posti që mban.

Në postimin e tij, Maliqi shkruan se Haradinaj ndryshe nga kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, tregoi se është lider dhe një shtetar i vërtetë që mendon për qytetarët dhe vendin, dhe jo për kriminelët dhe oligarkët.

Ja postimi i Maliqit:

Dorëheqja e Kryeministrit të Kosovës veprim,dinjitoz,fisnik,burrëror dhe akt demokratik e perëndimor. Ramushi mbetet lider me vizion dhe shëmbull për politikanët Shqiptar.I uroj suksese si gjithmonë triumfator mbi te drejtën,pasi ky burre shteti vë interesin e Kosovës dhe te ardhmes se popullit vet mbi të gjitha. Akti i tij prej lideri ka futur ne panik Kalorësin e Rilindjes i cili ne karrieren e vet politike aktin e dorëheqjes nuk e njeh. E cfare dallimi Haradinaj trim,kurajoz,patriot jep dorëheqje.Rama,frikacak,i kapur nga oligarket,krimi,korrupsioni se njeh dorëheqjen.Rama e varferoj,cpopulloj,kriminalizoj,parcelizoj me droge vendin,pengoj hapjen e negociatave ne BE,kapi institucionet,shantazhoj gjyqtar,prokuror,median,kercenon opoziten,bënë votime moniste etj dhe sjep dorëheqje.Rramushi do ngelet ne histori per gjurmet e lëna si komandant i UÇK -së ,akteve patriotike dhe mbrojtjes qe i ka bere dhe i bene çështjes dhe interesave te Kosovës,Kurse Rilindasi Rama do mbahet mënd si piktor i dështuar,Kryebashkiak dhe Kryeminister problematik,konfliktual,i paafte,ironik,shantazhues,karagjoz ne veshje,mosmirënjohes , arrogant etj.

LEXO EDHE  A ishte e paralajmëruar vdekja e kryekomisarit Hajdarmetaj në Kavaleshencë? (DOKUMENTI)