Goditet me thikë në lokal, në gjendje të rëndë

Një 50-vjeçar ndodhet në gjendje të rëndë shëndetësorë pasi është goditur me thikë në një lokal, në një fshat të Kolonjës. Ngjarja ka ndodhur në fshatin Qafëzez pasditen e sotme.

I lënduari është transportuar për në spitalin Rajonal ku po merr ndihmë mjekësore, ndërsa autori është ende në arrati.

“Në ambientet e një lokali, gjatë një konflikti të çastit për motive të dobëta, shtetasi F.M, banues në Bekovë, dyshohet të ketë goditur me mjet të mprehtë shtetasin F.Ç, 50 vjeç, banues në Qafëzez, i cili aktualisht ndodhet në Spitalin e Korçës, nën kujdesin intensiv të mjekëve. Shërbimet e Policisë, janë duke krehur zonën dhe po punojnë për kapjen e shtetasit F.M dhe sqarimin e mëtejshëm të rrethanave të ngjarjes”, njoftoi Policia. /bn/

LEXO EDHE  Situata e Covid 19 në Shqipëri/ Ministria e Shëndetësisë apel të fortë qytetarëve