Alarm për bombë në avion, evakuohen pasagjerët

Këtë të enjte, pas një telefonate të marrë, aeroporti i Beogradit u alarmua për një bombë në bordin e avionit.

Televizioni shtetëror serb tha se 130 pasagjerë, dhe 5 anëtarë të ekuipazhit janë evakuuar pasi ishin imbarkuar në fluturimin LS 1411 në aeroplan i kompanisë “Lufthansa” i linjës Beograd-Frankfurt

Menjëherë në vendin e ngjarjes kanë shkuar njësitë speciale.

LEXO EDHE  Burg për 'Lady Xhihad', bashkëshorten e luftëtarit shqiptar të ISIS (FOTO-EMRI)

“Këtë mëngjes në orën 6 të mëngjesit një person i panjohur thirri dhe raportoi se kishte një bombë në aeroplanin e drejtuar për në Frankfurt,” tha Ministria e Brendshme në një deklaratë.

“Policia po heton nëse është një alarm i rremë dhe po punojnë gjithashtu për të identifikuar personin që ka thirrur,” tha ai