TRONDITËSE/ Ekzekutohet me 7 plumba ish-legjenda e futbollit afrikan

Bota e futbollit në zi. Ish-legjenda e futbollit afrikan, Mark Betçlor është ekzekutuar me 7 plumba pranë shtëpisë së tij në kryeqytetin afrikan Johanesburg.

Autorët sulmuan barbarisht ish-futbollistin, teksa në xhamin e makinës së tij, u zbrazën një breshëri plumbash. Gjatë karrierës së tij, Betçlor është aktivizuar me skuadra Si Kaizer Chefs, Orlando Pirates dhe Mamelodi Sundowns.

LEXO EDHE  Kukësi nuk ndalet në merkato, nënshkruan me një tjetër lojtar

Policia afrikane bën me dije se Mark Betçlor u ekzekutua në mënyrë makabër nga 2 persona që po lëviznin me motor. Fillimisht 60-vjeçari qe përleshur me ta në një lokal, teksa më pas u ekzekutua.