TRONDITËSE/ Ekzekutohet me 7 plumba ish-legjenda e futbollit afrikan

Bota e futbollit në zi. Ish-legjenda e futbollit afrikan, Mark Betçlor është ekzekutuar me 7 plumba pranë shtëpisë së tij në kryeqytetin afrikan Johanesburg.

Autorët sulmuan barbarisht ish-futbollistin, teksa në xhamin e makinës së tij, u zbrazën një breshëri plumbash. Gjatë karrierës së tij, Betçlor është aktivizuar me skuadra Si Kaizer Chefs, Orlando Pirates dhe Mamelodi Sundowns.

LEXO EDHE  Thirrje raciste në përballjen Bullgari-Angli

Policia afrikane bën me dije se Mark Betçlor u ekzekutua në mënyrë makabër nga 2 persona që po lëviznin me motor. Fillimisht 60-vjeçari qe përleshur me ta në një lokal, teksa më pas u ekzekutua.