Injoruan shenjat paralajmëruese në ujvarë, turistët bien nga 30 m lartësi (VIDEO)

Ky është momenti tronditës kur një grup prej gjashtë personash u zhytën në një ujëvarë 30 metra, pas injorimit të shenjave paralajmëruese për të mos shkuar atje.

Turistët në Parkun Shtetëror Ohiopyle në Pensilvani kishin marrë me qira një varkë dhe nisën aventurën e tyre pa një udhëzues.

LEXO EDHE  Gjermania në vështirësi: Duam mijëra punëtorë në ndërtim nga vende si Shqipëria

Kështu, gjatë lundrimit përmes lumit, grupi mori një kthesë të gabuar që i vendosi në një rrugë të rrezikshme duke rënë në ujëvara.

Fatmirësisht nga ky incident nuk pati viktima, dhe të gjashtë personat u shpëtuan me dëmtime të lehta.