Në kulmin e krizës politike, Basha drejt Vjenës/ Çfarë po ndodh…

Kreu demokrat Lulzim Basha do të udhëtojë drejt Vjenës ku pritet të ketë takime të rëndësishme.

Burime nga PD shprehen se Basha do të niset nesër drejt kryeqytetit të Austrisë, vend në të cilin ndodhet edhe selia e OSBE-së.

Burimet shprehen se kreu demokrat pritet të ketë takime të rëndësishme, ndërkohë që kriza politike në vend është thelluar veçanërisht pas votimeve të 30 qershorit.

LEXO EDHE  Kolaps në Kosovë: Shëndetësia, arsimi, dogana dhe policia në grevë

Gjatë ditës së sotme, Basha ka takuar në Presidencë, Kreun e Shtetit, Ilir Meta, takim për të cilin nuk janë zbardhur zyrtarisht detajet.

Më pas kreu demokrat ka takuar aleatët e tij.