Mentori politik i Ramës thirrje Kryeministrit/ Tërhiqu nga nisma për shkarkimin e Malajt, do të…

Koço Kokëdhima, mentori politik i Edi Ramës, aktualisht kryetar i partisë “Zgjidhja”, ka reaguar ndaj nismës së PS-së, për shkarkimin e Arben Malaj si anëtar të Bordit Drejtues të Bankës së Shqipërisë.

Kokëdhima u shpreh se ajo është shprehje e kapjes së plotë të PS-së nga Rilindja, që nuk e duron mendimin ndryshe jo vetëm në PS, por edhe te institucionet e pavarura dhe i bëri thirrje kryeministrit që të tërhiqet:

LEXO EDHE  ‘Perëndia i rikthen në jetë të vdekurit’/ Ky është sekti që rekrutoi nënën dhe vajzën që u vetëflijuan në Tiranë

“Kërkesa për lirimin e Arben Malajt nga posti i anëtarit të Bordit të Bankës së Shqipërisë, shprehje e kapjes së plotë të PS-së nga Rilindja. Tashmë ajo nuk e duron mendimin ndryshe as në institucionet e pavarura. Iniciativa e deputetëve të Rilindjes për shkarkimin e Malajt, është tërësisht politike dhe hakmarrje e verbër e kryeministrit. E ftoj këtë të fundit të heqë dorë menjëherë nga ky akt i turpshëm!”, u shpreh Kokëdhima.