Kandidatët për SPAK/ “Shpërthen” gazetari: Strukturën e ka bërë krimi i organizuar, kupola e Rilindjes dhe…

FOTO ILUSTRUESE

Gazetari Dritan Kaba ka reaguar përmes një postimi në rrjet lidhur me prokurorët, kandidatë për SPAK, të miratuar në mbledhjen e sotme të KLP.
Kaba shkruan se SPAK u kthye në S’NUK, duke shtuar se mosmiratimi i kandidaturave të Besim hajdarmatës dhe Dritan Prenccit, hoqi dyshimet se nuk kemi të bëjmë me Reformën në Drejtësi por me Ramaformën në Drejtësi.

“Likujdimi i këtyre dy prokurorëve, ku njeri kishte kaluar edhe vetingun, na qartësoi, që strukturën e SPAK e ka bërë krimi i organizuar, oligarkët e PPP-ve dhe Kupola e Rilindjes së korruptuar në ccdo qelizë”, shkruan Kaba.

Postimi i Dritan Kaba

SPAK U KTHYE NE S’NUK

Pas mos miratimit nga KLP te kandidaturave te Besim Hajdarmates dhe Dritan Prençit i hoqi dyshimin, nese kishte ndonjeri, qe nuk kemi te bejme me Reforme ne Drejtesi por me Ramaforme ne Drejtesi.

Likujdimi i ketyre dy prokuroreve, ku njeri kishte kaluar edhe vetingun, na qartesoi, qe strukturen e SPAK e ka bere krimi i organizuar, oligarket e PPP. dhe Kupola e Rilindjes se korruptuar ne cdo qelize.

LEXO EDHE  I riu në burg përtej afatit, prokurori sugjeron të fshihet nga drejtësia

Tashme nuk kemi te bejme me SPAK, por me S’NUK.

S’nuk ka per te hetuar veprat e korrupsionit qe bejne muuu para te gjitheve. S’nuk ka per te hetuar grupet kriminale. S’nuk ka per te hetuar pastrimin e parave. S’nuk ka per te hetuar PPP korruptive. S’nuk ka per te hetuar kullat e ndertuara me parate e droges..

Nga nje KLP me spiuna sigurimi, prokurore edhe gjykates te komunizmit, nga prokurore te inkriminuar, nga sorosiane qe i sherbejne me verberi Meduzes se krimit ne qeverisje keta dy prokurore nuk mund te ishin ne listen e SPAK. Mosprania e tyre ne liste na dhane te kuptojme, qe realisht ata kane qene prokurore qe e kane luftuar realisht krimin e organizuar.

Pres me padurim nderkombetaret ta pershendesin perjashtimin e ketyre dy prokuroreve nga SPAK, tashme i kthyer ne S’NUK.