Bayern ble talentin shqiptar/ Kush është 18-vjeçari…

Bayern Munchen do të blejë futbollistin me origjinë shqiptare nga Stuttgardi. Leon Dajaku është pikësynimi i gjigandëve bavarezë.

Dajaku u përfshi në planet e klubit gjerman pasi në kampionatin e moshave U-19 realizoi 17 gola.

Bild, raporton se Bayern dhe Stuttgard kanë rënë dakord, ndërkohë që futbollisti me origjinë shqiptare do vazhdojë me vizitat mjekësore.

Dajaku do të jetë pjesë e “Bayern Munchen B”

Bavarezët do të paguajnë 1.5 milionë euro për futbollistin 18-vjeçar.

LEXO EDHE  Bonucci: "Isha shumë i vogël për Milanin"

I lindur në Gjermani, me prejardhje nga Kosova, Dajaku ka bërë debutimin e tij profesional me Stuttgartin sezonin e kaluar. Ndërsa ai luajti vetëm 24 minuta në Bundesliga, tregoi se ishte një sulmues i spikatur për ekipin U-19 dhe U-17, duke shënuar 41 gola në 61 ndeshje.

Gjithashtu ai ishte grumbulluar nga ekipet e Gjermanisë U-17 dhe U-18. Kicker përmend se Dajaku do të stërvitej dhe do të luajë në Ligën 3, me Bayern II.