Ish-kapiteni i Brazilit i mbytur në borxhe, i konfiskohen pasuritë

Ish-kapiteni i “Seleçaos”, kampion bote në vitit 2002, Marcos Evangelista de Morais, i njohur nga të gjithë me emrin e shkurtër Kafu është në krizë të thellë ekonomike. Bëhet fjalë për një emër të madh të historisë së futbollit, kampion bote me Brazilin në vitin 2002 që konsiderohet madje edhe si më i miri në krahut të djathtë.

Mësohet se 49-vjeçari ka humbur me vendim gjykate 5 prona për shkak të borxheve. Pamundësia për të shlyer kreditë dhe borxhet e marra nga “Capi Penta International Player”, një shoqëri menaxherësh të sportistëve, që i përket 49-vjeçarit dhe bashkëshortes së tij, ka çuar në konfiskimin e 15 pronave të tjera të çiftit.

LEXO EDHE  Nuk ndalet futbollisti i njohur, pak ditë pasi shpëtoi martesën, kapet mat në hotel me gruan misterioze

“Është problemi im personal. Mund të jap pronat e mia të paluajtshme, makinën time, shtëpinë time, mund të jap atë që dua për të paguar borxhet,” – ka deklaruar Kafu, i cili është përzgjedhur ambasador i Brazilit për Botërorin e vitit 2022, që do të zhvillohet në Qatar.