Nga Alves, Cahill e Ribery te Balotelli, dy 11-she luksi me lojtarë të lirë

“Tani jam lojtar i lirë, kam ende shumë për të fituar në futboll dhe me këtë frymë mund të them që skuadra që do të më marrë do të shpallet kampione.” Këto janë fjalët e Dani Alves, tashmë lojtarë i lirë dhe ai e di mirë se ç’flet. 40 trofe në futbollin elitar e bëjnë atë lojtarin më të suksesshëm të futbollit në histori. Por Alves, ish-futbollist i Sevillas, Barcelonës, ​​Juventusit dhe PSG-së nuk është i vetmi me kosto zero në treg. Me lojtarë të rëndësishëm, por që janë pa kontratë, sot mund të bëhen dy formacione luksi.

LEXO EDHE  Gasperini: Keqardhje për eliminimin por asgjë nuk e largon kënaqësinë e kësaj përvoje!

Nga Dani Alves te, De Rossi, Ribéry, Cahill, Ribéry te Balotelli e Ben Arfa. Më poshtë po shfaqim grafikisht dy formacionet e gazetës së njohur spanjolle Marca, me lojtarët që kanë mbetur pa kontratë, por që mund të rezultojnë goditje të rëndësishme në merkato për shumë skuadra.

Formacioni 1

Formacioni 2