Eksperti i Rilindjes plas ‘bombën’: Brenda 5 viteve në Shqipëri nuk do ekzistojnë më … (Video)

Një nga ekspertët që hartoi programin e Rilindjes në vitin 2013-të, para se të vinin në pushtet, petrit Ago  ka dhënë alarmin, duke theksuar se brenda 5 viteve në Shqipëri nuk do të ketë ferma blegtorale.

Sipas tij dështimi në fushën e blegtorisë, pavarësisht natyrës dhe resurseve që e favorizojnë këtë sektor në Shqipëri, do të dështojë, për shkak të keq-menaxhimit dhe indiferencës së treguar nga qeveria dhe kryeministri Edi Rama.

LEXO EDHE  ‘Ishte si bombë bërthamore’/ Shqiptari tregon detajet nga shpërthimi në Bejrut

Kjo deklaratë e Agos vjen vetëm një ditë, pasi kryeministri Rama vizitoni një nga qendrat blegtorale në vend, ku me krenari deklaronte se blegtoria është e ardhmja.

Ndiqni intervistën e plotë të Petrit Agos: