Rilindja shkarkon Metën/ Rama zbulon Presidentin e ri! Emri (Foto)

Rilindasit votuan javën e shkuar në parlament ngritjen e Komisionit hetimor për shkarkimin e presidentit Ilir Meta.

Menjëherë pas ngritjes së këtij komisioni në rrjet kanë nisur dhe hamendësimet e para se me kë do ta zëvendësojë Metën, Rama dhe rilindasit në pushtet.

Fotografi i njohur Agim Rama shkruan se presidenti Ilir Meta do të donte që të pasohej nga një zonjë, e cila sipas tij është ish-ministrja e Mbrojtjes Mimi Kodheli.

LEXO EDHE  Tre vjet nga miratimi i Reformës në Drejtësi/ Ish-deputeti zbulon prapaskenat, tensionet dhe negociatat me...

Ja postimi i Ramës:

Do të ishte në nderin e PS0së që në karriken e presidentit të ardhshëm të ulej një zonjë si Mimi Kodheli, ish-ministre e Mbrojtjes. Ka nevojë ky dikaster së fundi që të jetë nga gjinia femërore. Mbase dhe Meta e dëshiron t’ja lërë postin një zonje.