Laçi-Hapoel ndahet në barazim, kualifikimi vendoset në Izrael

Ka përfunduar me rezultatin 1-1 ndeshja e parë për kualifikueset e Europa League midis Laçit dhe Hapoel Beer Sheva.

Ndeshja nisi mjaft mirë për ekipin kurbinas ku shënuan që në minutën e tretë me anë të Nëabueze K teksa Xhixha në mesin e pjesës së parë tentoi një gjuajtje nga mesi i fushës, ku pritja e portierit dhe shtylla e ndaluan nga goli i dytë.

LEXO EDHE  “Shko në shtëpi, k**vë e vogël”/ Ibrahimoviç sherr edhe me trajnerin e skuadrës kundërshtare

Pjesa tjetër e lojës ishte me Laçin e tërhequr dhe miqtë që kërkonin golin e barazimit.

Në minutën e 78, Levi vulosi fatet e ndeshjes së parë, ku në minutat e mbetura kishte vend edhe për një shtyllë të miqve.

Ky është një rezultat disi pozitiv për Laçin, të cilët do tentojnë kualifikimin në Izrael.