Aleati i Bashës: Të më kishte ftuar Rama për të ndryshuar sistemin zgjedhor sot do isha në Parlament

Kreu i Partisë Agrare Agron Duka, duke folur në emisionin Open të Eni Vasilit se Edi Rama nuk e ka të sinqertë thirrjen ndaj opozitës për dialog pasi nuk ka thënë asnjëherë se çfarë ai mendon çfarë do të dialogojë dhe ka ftuar vetëm Lulzim Bashën.

LEXO EDHE  Shqipëria do të bëhet një vend normal vetëm kur zgjedhjet të bëhen sa herë i “kërkon sovrani”

Ai nuk ka ftuar asnjë pjesëtar tjetër të opozitës. Nëse do të ndryshonte sistemin zgjedhor Ramën unë do të isha në Parlament sot.