A do të takohet Rama me Bashën? Ja basti që vendos Duka me gazetaren

Kreu i partisë Agrar Ambjentaliste, Agron Duka i ftuar në emisionin “Open” është pyetur nga moderatorja Eni Vasili se çdo të bënte nëse kryedemokrati Lulzim Basha do të takohej me kryeministrin Edi Rama.

Përgjigjia ka qenë e menjëhershme se nuk kishte shanse që të ndodhte, në të kunërt do të “paguante” pjesën e tij të bastit.

DEBATI NË STUDIO:

Agron Duka: Nuk ka shanse të ndodhë një tjetër takim Rama-Basha.

LEXO EDHE  Pas takimit me Metën/ Topi: Situata e krijuar sot, pasojë e 2008-ës. Duhet gjetur zgjidhje për Kushtetuesen

Eni Vasili: Po nëse ndodh?

Agron Duka: Unë jam mësuar të humb.

Eni Vasili: Çfarë do bëni nëse ndodh?

Agron Duka: Deri tek dreka jam, një drekë do të të japë ty dhe jemi një rregull. Nëse Basha takohet me Ramën do të gjykohet nga të gjithë.