Protesta e opozitës/ Nis marshimi i qytetarëve për te kryeministria (VIDEO)

Ka nisur marshimi i qytetarëve për t’iu bashkuar protestës së opozitës që nis para kryeministrisë.

Në video, shihen anëtarë të degës nr 7 të PD, si dhe mbështetës të opozitës dhe qytetarë protestues janë nisur në këmbë deri në qendër të kryeqytetit, për të marrë pjesë në protestën e 10 kombëtare të thirrur nga opozita e bashkuar.

LEXO EDHE  Bonus qeraje për 660 familje të prekura nga tërmeti në Durrës/ Dokumentat që duhen

Në duar ata mbajnë një pankartë të madhe ku shkruhet “Rama ik” në 3 gjuhë, shqip, anglisht dhe gjermanisht, si dhe kujtohet shifra prej 85 % e shqiptarëve që sipas opozitës, refuzoi farsën e 30 qershorit.

Në pankartë thuhet se 85 % e shqiptarëve që refuzuan farsën, shprehën besimin e tyre tek e ardhmja që po vjen, tek Partia Demokratike dhe tek Lulzim Basha.