Pushtimi i Kishave nga Rilindasit/ Vjen reagimi i fortë: Një turp i madh, dikur vendosnin myslimanët në …

Ish-deputeti demokrat, Edmond Spaho, e ka cilësuar të turpshëm dhe skandaloz ‘pushtimin e Kishave nga ana e kandidatëve të rilindjes, të cilët objektet e kultit i kanë kthyer në salla mitingjesh.

Spaho shkruan se dikur Rilindasit përdornin myslimanët si kandidatë në listat e tyre, ndërsa sot kishat i kanë kthyer në salla mitingjesh.

Sipas tij përzierja e politikës me fenë është shumë e turpshme.

Ja postimi i Spahos:

LEXO EDHE  I arrestuar para 7 vitesh, kush është 26-vjeçari që u qëllua me çifte sot në Kavajë

Përzierja e politikës me fenë eshtë shumë e turpshme. Po pres reagimin e Kishes Ortodokse Autoqefale Shqiptare. Në të kaluarën e afërt kam denoncuar se si Komuniteti Mysliman vendos njerëzit e tij në listat e PS si kandidatë për deputetë. A jemi marrosur të tërë duke përzierë politikën me fenë, në kushtet kur feja është asnjëanëse dhe shprehje e unitetit shpirtëror te popullit?.