Ish-deputeti plas ‘bombën’: Ajo çfarë do të dalë këtë herë do shkatërrojë familje, pasi dy ‘shoqet’ e Rilindjes …

Gazeta më e madhe gjermane ‘BILD’ ka paralajmëruar se do të publikojë të tjera përgjime të cilat tregojnë se si Rilindait kanë arritur të manipulojnë dhe vjedhin votat në zgjedhjet e kaluara në Dibër dhe në të gjithë Shqipërinë.

Nënkryetari i Partisë Demokratike, Edi Paloka, ka paralajmëruar se në përgjimet e reja të BILD do të dalin dhe dy heroinë të Rilindjes.

Ja postimi i Palokës:

Thuhet se ne pergjimet e rradhes qe do publikoj Bild dalin nja dy heroina te punes socialiste, alias “rilindase”.

Ne pergjimet e publikuara me pare eshte konfirmuar me detaje cdo informacion qe kemi patur dhe denoncuar ne per manipulimin e votave ne Diber.

Larg qofte te konfirmohen nga pergjimet qe pritet te publikoj “Bild”, informacionet qe kane qarkulluar ne Diber per aktivitetin e ketyre shoqeve te “rilindjes”…

Megjithese keta sorosianet nuk e kane problem prishjen e familjeve…

Thuhet se dy personazhet femra të Rilindjes të cilat janë kapur në përgjime, janë Ministrja Elisa Spiropali dhe Blerina Gjylameti.

LEXO EDHE  Shpërthimi në karburant, dy prej të plagosurve në gjendje të rëndë/ Detajet