Përplasjet në KZAZ, lëvizja e fundit e Lleshajt, reparti Shqiponja thirret me urgjencë

Në disa qytete në vend kanë nisur trazirat e para, kur na ndajnë 12 ditë nga zgjedhjet e 30 qershorit. Pozita dhe opozita me retorikën e tyre kanë tensionuar situatën e cila tashmë ka daë jashtë kontrolleve dhe në terren.

Për këtë gjë Policia ka marrë masa për të qenë në gatishmëri për çdo trazirë që mund të ndodh. Burime për Dosja bëjnë me dije se nga nesër asnjë policë nuk do të jetë pushim. Burimet shtojnë më tej se policët janë telefonuar të gjithë dhe nëse në mëngjes policët e repartit Shqiponja do të jenë tek Drejtoria e Policisë, ku do të qëndrojnë në gatishmëri.

LEXO EDHE  Tjetër agim i ri/ Aktori i njohur sërish ‘roje’ duke ruajtur godinën: Mbrojtja e tetarit është mbrojtje e flamurit

Kujtojmë se sot në Tropojë dhe në Shkodër ka pasur përplasje dhe tensione në disa KZAZ, ku disa prej tyre janë dëmtuar dhe janë djegur materialet zgjedhore.