“Bashës i rrezikohet jeta”/ Berisha tregon prapaskenat: Ju tregoj lojën e Ramës

Ish-kryeministri Sali Berisha ka folur për raportimet se kreu i PD-së Lulzim Basha i rrezikohet jeta. Berisha tha se e gjitha është një lojë e Ramës.

“Rama shëtit me nga njëmijë e 300 trupa police, FNSH dhe gardën, shëtit i rrethuar nga të katër anët me blind, vetë me blind, vetëm mjetet e tij të blinduara i kanë kushtuar 1.3 mln euro shqiptarëve se ka marrë dhe furistradë të blinduar përveç bencit . Shëtit si me qenë një nga diktatorët më të urryer. Kurse Basha shëtit i rrethua nga qytetarët. Për të krijuar një lloj ngjashmërie i thotë Lleshit: thirre badigardin (e Bashës) dhe thuaj kështu. Të garantoj se është ky motivi që gjeneral kanabisi s’thërret drejton e gardës po badigardin. Është thjesht që Basha të pranojë një super eskortë dhe të duken njësoj. Po ky ka popullin kurse ai narkosin”, deklaroi Berisha në emisionin “Temproa”.

‘Lulzim Bashës po i rrezikohet jeta’/ Reagon PD: Pse fshihet Lleshaj kur takon shoqëruesit?

LEXO EDHE  Reforma në Drejtësi/ KLP mbush boshllëqet me komandime, ja emrat në krye të prokurorive