Edhe Topalli si Patozi, deklarata e fortë në favor të Ramës

Ashtu si Astrit Patozi, edhe ish-kryetarja e Kuvendit Jozefina Topalli ka dalë me një deklaratë në favor të kryeministrit Edi Rama lidhur me zhvillimet në Shkodër.

“Djegia e shkolles nuk eshte historia e Shkodres. E kunderta eshte historia e ketij qyteti. Kjo nuk ka ndodhur kurre ne 3 dekada. Nje demokrat nuk djeg as mandate as shkolla. Nje democrat i vertete nuk hedh as molotov as ka frike nga zgjedhjet. Demokratet nuk kane patur frike ne ‘97 kur gjysma e territorit kontrollohej nga bandat. Nuk largohet Rama duke refuzuar parimet e vlerat e democracise. Partia demokratike lindi si enderr e lirise dhe e te drejtes me votu. Ai qe mendon se do pengoje te drejten e votes nuk eshte demokrat. Shqiptaret duan paqe. 3 milion shqiptare nuk mund te mbeten gjate peng te 4-5 veteve”, shkruan Topalli në një postim në Facebook.

LEXO EDHE  Tjetër agim i ri/ Aktori i njohur sërish ‘roje’ duke ruajtur godinën: Mbrojtja e tetarit është mbrojtje e flamurit

Mbështetësit e PD-së në Shkodër janë përplasur me policinë pasditen e sotme, pasi nga forcat e rendit nuk njihet dekreti i Presidentit Ilir Meta për shtyrjen e zgjedhjeve. Ndërkohë, mbështetës së PD-së kërkojnë njohjen e dekretit dhe lirimin e hapësirave publike që përdoren si KZAZ.

Plas në Shkodër/ Flakë dhe përplasje! Policia nuk zbaton dekretin e Metës (VIDEO)