Përgjimet e BILD/ ‘Deputetët e Rilindjes ia dhj*sin Ramës …’

Përgjimet e ‘BILD’ tronditën fort edhe njëherë Rilindjen, çka solli reagime të shumta në opinionin publik.

Pas deklaratave të kryeministrit Rama, i cili thoshte se do ta bënte sërish të njëjtën bisedë që i dolën nga përgjimet, dhe betimeve të deputetëve socialistë se zëri nuk ishte i kryeministrit, ka ardhur dhe reagimi i fortë ironik i gazetarit Agim Xhafka.

LEXO EDHE  Tërmetet/ Luljeta Bozo për rindërtimin: Të nisë puna me ata që janë në qiell të hapur

Përmes një postimi në Facebook, Xhafka me ironi shkruan se Rilindja është parti dhe demokracia është sheshit, pasi kryetari deklaron se zëri është i tij, kurse deputetë e kundërshtojnë duke i thënë se është i manipuluar.

Ja postimi i Xhafkës:

Kësaj i them parti. Rama thotë është zëri im,deputetët thonë se ia kanë manipuluar. Bravo,shiko ç’demokraci,ia dhjesin kryetarit.