Rama anullon takimin ne Devoll, fshihet nëpër qebaptore nga frika e revoltave

Përmes një postimi në rrjetet sociale dhe fotove që e dëshmojnë këtë gjë,ish-deputeti Salianji ka zbuluar se si kryeministri Rama, ka anulluar takimin e tij në Devoll dhe më pas është fshehur tek ‘Princesha’. Kjo e fundit edhe pse një emër bombastik, është thjeshtë emërtimi i një qebaptoreje.

Ish-deputeti thotë se Rama sapi u njoftua nga spiunët e tij, vendosi të shkojë nëpër lokale periferie për te mbajtur takimin në Devoll.

POSTIMI I PLOTE

Rama anullon takimin në Devoll, fshihet tek “Princesha”.

Një ditë më parë kryetari i PS i kërkon Bashkisë së Devollit leje për të tubuar në sheshin para Bashkisë. (Foto 1.) 
Pasi marrin dijeni që protesta qyetare s’do lejojë asnjë tubim farsë, bëjnë njoftime për tu futur nëpër lokale periferie. (Foto 2)

Takimet e Ramës janë si koncerte me biletë ku ftohen vetëm servilët e Rilindjes! 
Për taksapaguesit shqiptarë ai nuk gjendet në ecje apo takime më qytetarë!

Sot në Devoll, qindra qytetarë të organizuar nga “Aleanca qytetare për mbrojtjen e demokracisë” do të ishin në takimet qe Rama i mban të fshehta. Për këtë kanë bërë gjithçka të informohen spiunët e Rilindjes.

Sapo u informuan për revoltën qytetare, Rama e anulloi takimin dhe e kryen atë i mbyllur në qebabtore “Princesha”.

 

LEXO EDHE  Aksion i befasishëm/ RENEA blindon Shijakun, tre të arrestuar deri tani