‘I lumtur që s’ka vdekur njeri’/ Shpërthen Berisha: Rama keqtrajton truprojat si Kim Il Jung

Ish kryeministri Berisha ka publikuar gjatë paradites së sotme masazhin e një qytetari që bënte fjalë për ngjarjen ne Librazhd. Ndërkohë pak momente me parë Berisha ka publikuar në faqen e tij në facebook një reagim.

Ai shpjegon se e ka publikuar mesazhin pasi strukturat e shtetit nuk jepnin asnjë informacion për ngjarjen e Libarzhdit.

 Statusi i plotë

Lajmi per aksidentimin dhe plagosjen e badiguardeve te Edvin Kristaq Krimit ka mbi 48 ore qe qarkullon ne mediat e shumta dhe rrjetet siciale. Ndaj ketij lajmi Vasal Kimiku dhe Geron Velia, qe mbushin cdo dite ekranet dhe valet televizive me shpifje ndaj opozites, nuk thane asnje fjale, asnje pergenjeshtrim.

LEXO EDHE  Aksident fatal në Tiranë, humb jetën burri

Pikerisht per shkak te kesaj heshtje akuzuese publikova mesazhin e qytetarit dixhital me kerkesen drejtuar gazetareve qe te ndermarrin ndonje hetim per verifikimin e lajmit te kobshem.

Duke shprehur kenaqesine qe nuk ka jete te humbura, denoj me ashpersine me te madhe heshtjen dy ditore ndaj lajmeve te mediave nga gjeneral Kanabisi dhe narkodrejtori Geron Balili .

Une gjithashtu denoj ashpersisht perdorimin çnjerezor te badiguardeve njelloj si diktatori Kim Il Jung nga Edvin Kristaq Krimi! sb