FOTO/ Lideri historik i PS-së Fatos Nano në mbështetje të protestës…

Fatos Nano sëbashku me bashkëshorten e tij, Xhoana Nano, janë parë sot në zonën e Astirit.

Protestuesit kanë përshëndetur çiftin, ku shikohet që Xhoana është duke i dhënë makinës.

Nano ka ngritur gishtin tregues duke treguar në një farë mënyrë mbështetje për ta.

Prej disa muajsh protestuesit e Astirit, janë ngritur ku kërkojnë që të kompensohen për shtëpitë dhe bizneset që prek projekti i ‘Unazës së Re’.

LEXO EDHE  Pas dorëheqjes së Haradinajt, të gjithë presin vendimin e presidentit Thaçi

Akoma nuk dihet se përse kanë ardhur në Shqipëri çifti, pasi ata jetojnë jashtë, ndoshta thjeshtë për pushime.