Bllokohen serverat e doganave/ Pikat kufitare jashtë funksioni

Të gjitha pikat doganore në vendin tonë për disa orë me radhë, duke dalë krejtësisht jashtë funksioni. Mësohet se ngjarja ka ndodhur një ditë më parë dhe se serverat kanë dalë jashtë funskionit.

Sipas burimeve bëhet me dije se shkak për këtë bllokim është bërë fluksi i madh i kalimeve në dogana dhe kështu është shkaktuar një radhë e gjatë automjetesh duke bërë që njerëzit të qëndrojnë në pritje për orë të tëra.

LEXO EDHE  Aksident në vendin e punës, humb jetën shqiptari në Itali (EMRI)

Deri më tani nuk ka pasur asnjë reagim nga institucionet përkatëse ndërkohë që për ditën e sotme nuk dihet se si është situata.