KQZ injoroi vendimin e Metës/ Partia politike kërkon ç’regjistrimin nga zgjedhjet (Dokumenti)

Partia Uniteti Kombëtar me kryetar Idajet Beqirin kërkon ç’regjistrimin nga zgjedhjet e 30 qershorit.

Kërkesa është depozituar në KQZ dhe pritet të shqyrtohet sot në orën 13:00 në mbledhjen e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve.

LEXO EDHE  Tragjedia në kryeqytet/ Reagim i ashpër i VV: Institucionet inekzistente, ngjarje të tilla do të vazhdojnë deri sa....

Në kërkesë sqarohet se lëvizja vjen pasi vendimi i Presidentit për anulimin e 30 qershorit si datë e zgjedhjeve lokale u dërgua në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve dhe katër anëtarët e PS në KQZ injoruan vendimin. /bn/