Bashkim Fino e pranon hapur në parlament: Ta lëmë Metën, shkarkimi nuk i jep zgjidhje gabimit që kemi bërë

Në seancën e sotme plenare në Kuvend, një moment acarimi u shënua mes deputetit socialist Bashkim Fino dhe kryeparlamentarit Gramoz Ruçi.

Ruçi i kërkoi Finos që të përfundonte fjalën, por deputeti vazhdoi ende të qëndronte në foltore, duke thënë se gabimi i PS nuk rregullohet duke shkarkuar Metën.

Kjo ka mjaftuar që Ruçi të thërrasë në ndihmë sistemin e IT në Kuvend, për t’i hequr fjalën Finos.

LEXO EDHE  Dy humbje jete nga COVID-19, në 24 orët e fundit

Replikat e plota:

Fino: Ta lemë Metën ta çojë deri në fund skemën e tij.

Ruçi: Zoti Fino ju lutem.

Fino: S’mendoj se shkarkimi i Metës i jep zgjidhje gabimit që kemi bërë.