I nxehti ‘pushton’ Shqipërinë/ Ja sa shkojnë temperaturat të enjten

Nesër (e enjte dt.13) në përgjithësi, nuk priten reshje (siç tregohet në tabelë, respektivisht për secilin qark).

Ekziston mundësia (ndonëse shumë e vogël) që në zona shumë të kufizuara të ketë ndonjë reshje në formë shtrëngate me rrufe dhe breshër, më të mundshme në zonat malore dhe ato pranë tyre në gjysmën Lindore të vendit gjatë pasditeve.

LEXO EDHE  ‘Ka kaluar nga vdekja në jetë’/ Zbardhet ‘Ditari’ i motrave Josifi, ja çfarë shkruhej në të

TEMPERATURAT

Nesër (e enjte dt.13) temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 19 / 31 °C

në vendet e ulëta: 18 / 34 °C

në vendet malore: 15 / 32 °C

ERA

Nesër (e enjte dt.13) era do të vijojë të fryjë e lehtë deri mesatare.