Shqipëri-Moldavi/ Publikohen formacionet zyrtare, zbuloni 5 ndryshimet e Rejas

Kombëtarja Shqioptare do të përballët, mbrëmjen e sotme, në orën 20:45 në “Elbasan Arena” përballë Moldavisë, ndeshje e vlefshme për eleminatoret e Europianit 2020.

Në ndryshim nga ndeshja me Islandën, Edi Reja ka kryer pesë ndryshime në formacion. Mavraj në vendin e Dermakut, ndërkohë që krahët e modulit 3-5-2 nuk ndryshojnë, me Lenjanin dhe Hysajn. Ndërkohë, Basha i ka lënë vendin Kaçes, ndërsa Xhaka Ramadanit. Ndryshime edhe në sulm, ku Uzuni dhe Sadiku, janë titullarë, teksa në Islandë ishin Cikalleshi dhe Balaj.

LEXO EDHE  Zhupa: Veliaj dhe ‘Fusha’ cënojnë hapësirat private të qytetarëve, po u kthejnë shtëpitë në kafaze

Pas 3 ndeshjeve të para, Shqipëria gjendet në vendin e katërt me 3 pikë, po aq sa edhe Moldavia.

FORMACIONET

Shqipëria: Berisha, Ismajli, Veseli, Mavraj, Hysaj, Lenjani, Kaçe, Abrashi, Ramadani, Uzuni, Sadiku. Trajner: Edi Reja.

Moldavia: Koselev, Jardan, Efros, Armas, Antoniuc, Cebotaru, Karp, Reabciuk, Suvorov, Ginsari, Damaskan. Trajner: Aleksrandru Spiridon.