Ironia e rrjetit/ Majko-Nanos: Të hëngsha m…, kthehu në PS! (FOTO)

Memet në rrjetet sociale përcjellin papushim situatën politike me anë të fotomontazheve apo ironive therrëse.

Së fundmi, po qarkullon një meme, ku në foto janë ish-kreu i PS-së Fatos Nano së bashku me ministrin e Diasporës, Pandeli Majko me mbishkrimin: “Të hënksha mu*in, KTHEHU!”.

Kjo vjen si shkak të krizës së thellë politike, ekonomike, sociale në të cilën e ka çuar vendin kryeministri aktual dhe njëkohësisht kryetrai i PS-së, Edi Rama.

LEXO EDHE  ‘Kopuku i Librazhdit masakron pyjet’/ Malltezi apel qytetarëve: Mos qani për pyjet e Amazonës por reagoni ndaj pushtave ...

Presidenti Ilir Meta mori vendim për anulimin e zgjedhjeve vendore të 30 qershorit, por PS me në krye Edi Ramën këmbëngul se do të mbahen në 30 qershor, madje të enjten në Parlament do të kërkojë dhe shkarkimin e Metës.