Skënderbeu pa sulmues, ja formacioni i mundshëm përballë Luftëtarit

Skënderbeut nuk i ndahen mungesa. Blerim Krasniqi, Gjergji Muzaka, Zani Kurti, Shqiprim Taipi dhe Oto Xhon janë zyrtarisht jashtë për 90-minutëshin përballë Luftëtarit. Që të pestë janë të dëmtuar. Për këtë ndeshje janë rikuperuar Marko Radas dhe Dejvi Bregu.

Orges Shehi pret me shumë interes lajme edhe nga lojtarë që vijojnë të jenë në dyshim. Bëhet fjalë për Muzakën dhe Krasniqin, që të dy në dilemë deri në momentin e fundit. Gjithsesi, vetë klubi dje në mbrëmje ka konfirmuar se Muzaka dhe Krasniqi e kanë të pamundur të rikuperohen në kohë.

LEXO EDHE  Video/ Kaosi në SHBA, ylli i NBA rreh në rrugë personin që i shkatërroi makinën!

Në majën e sulmit për këtë ndeshje pritet të luajë Bregu, ndërsa treshen e mesfushës do përbëhet nga Sibo-Dita-Toskiç.

Formacioni i mundshëm: