Basha vjen me mesazhin e madh për të gjithë shqiptarët para protestës kombëtare

Kreu i opozitës Lulzim Basha, ju ka bërë apel nga Vora të gjithë shqiptarëve që të bashkohen në 25 maj në orën 19:00 për të shpëtuar demokracinë nga krimi.

Ai tha se demokracia duhet të mbrohet me çdo kusht dhe çdo mjet demokratik.

LEXO EDHE  Nard Ndoka: Në tetor do të kemi zgjedhje të parakohshme dhe qeveri tranzitore

‘Ftesa ime është të shtunën të gjithë bashkë në Tiranë me një mesazh kombëtar: Të ndalim me çdo çmim me çdo sakrificë me të gjitha mjetet demokratike, rënien e demokracisë. Nuk e dorëzojmë demokracinë, nuk e dorëzojmë lirinë’, tha Basha.