A do të kalojë Basha te Partizani? Reagon Olsi Rama: E vërteta është që..

Pas fitimit të titullit kampion, skuadra e Partizanit është duke menduar për lëvizjet në merkato, për të pasur një përfaqësim sa më të denjë në eliminatoret e Champions Ligë. Ditën e djeshme, 4 futbollistët e Partizanit, të grumbulluar në zborin e trajnerit Edi Reja, postuan një foto me mesfushorin Migjen Basha, duke i uruar futbollistit të Aristi mirëseardhjen.

Kjo foto e lojtarëve të kuq, la të kuptohej se mund të këtë një tentativë të kryeqytetasve për ta joshur mesfushorin nga Suhareka. Ndërkohë në një prononcim për mediat, drejtori i Partizanit, Olsi Rama, i pyetur nëse është Migjen Basha një opsion në merkato, u shpreh:

LEXO EDHE  Ndeshjet miqësore, Partizani dhe Skënderbeu dhurojnë spektakël, sukses i vuajtur për Tiranën

migjen basha

“Nuk kemi bisedime zyrtare me Bashën. Ai doli një foto me lojtarët e Partizanit që janë të grumbulluar në Kombëtare, por kjo nuk do të thotë që do jetë lojtar i Partizanit”.