Qeshni me lot/ Mësoni se kush është kulmi i servilizmit (Foto-Epike)

Genc Sejko i njohur ndryshe dhe si ‘njeriu i memeve’ ka bërë sërish një goditje tejet interesante ndaj pushtetarëve të Rilindjes.

Ai ka postuar një meme ku shihet kandidati i Rilindjes për Bashkinë e Ersekës, Erjon Isai dhe ministrja e Ramës, Elisa Spiropla, ndërsa mbi foto shkruan: Elisa ja arriti duke ja mbajtur Edit, ndërsa Erjoni ka shpresa t’ia arrijë duke ja mbajtur Elisës.

Ndërsa mbi foto komenti i tij është edhe më epik pasi shkruan: Bota është me rrota, vetëm Laert Vasili lëpihet kot.

LEXO EDHE  I prekuri nga koronavirusi tenton të kalojë kufirin me 2 persona në makinë, gjobitet 700 mijë lekë

Ndërkohë që në rrjet ka dhe meme të tjera që tregojnë se deri në çfarë niveli arrin servilizmi i servilave të dorës së dytë, ndaj njerëzve të afërt të Ramës, të cilët njihen tashmë për deklaratat e tyre epike, ku e krahasojnë Ramën edhe me Skënderbeun.

Ja disa nga memet epike, shihini dhe qeshni: