Adi Krasta zbulon se kush do të jetë kryeministri i qeverise së përkohshme

Moderatori dhe gazetari i njohur, Adi Krasta, ka patuar të ftuar mbrëmjen e sotme në emisionin e tij ‘A Show’, deputetin e Partisë Socialiste Ervin Bushati.

Duke komentuar dorëheqjen e kancelarit të Austrisë Sebastian, Kurz, ka patur dhe një debat mes moderatorit krasta dhe deputetit Bushati, i cili në pamundësi për të argumentuar arsyet se pse Rama nuk duhet të largohet nga qeveria, tregon të njëjtën histori se sa vota mori Basha në lagjen e tij.

Në debat e sipër krasta me ironi i thotë se Bushati do të jetë kryeministri i qeverisë teknike.

LEXO EDHE  Rama, ish basketbollisti që do të jetë edhe lojtar edhe arbitër

Pjesë nga debati:

Krasta: Kurz dha dorëheqjen…

Bushati: Dëgjo, a e di ti se sa vota mori Basha ke lagja ime, aty ku ai ka lindur…

Krasta: të lutem jo të njëjtën histori në çdo televizion që shkon ..

Bushati: Faleminderit që më ndiqke…

Krasta: të ndjek mo si s’të ndjek, ti do të bëhesh kryeministri i ardhshëm, ai i qeverisë teknike…