Adi Krasta godet Veliajn: Pas shpellarë, u tha qytetarëve pendëthyer!

“Pas shpellarë ka përdorur fjalë pendëthyer, sipas tij, ata që nuk janë dakort me qeverinë janë pendëthyer”.

Kështu e komentoi gazetari dhe moderatori i emisionit “A Show” Adi Krasta deklaratën e kryebashkiakut të Tiranës Erion Veliaj, i cili përdori pikërisht këtë fjalë, “pendëthyer” teksa fliste për protestat e opozitës, në një interviste dhënë më herët në një intervistë televizive.

LEXO EDHE  Pëllumb Pipero shpallet “Qytetar Nderi” nga bashkia e Skraparit

I ftuar në studio ishte edhe deputeti i PS Ervis Bushati, i cili u kujës të sqaronte se etiketimi ishte përdorur nga Veliaj për kryetarin e PD-së: “Nuk e kishte me disa e kishte për një”.

Ndërkohë, opinionit Dritan Shano, ironizoi, duke u shprehur se Veliaj “është i vetmi individ në botë që mbjell pemë në pyll”.