Kujtim Gjuzi përballë Veliajt/ Ja kush do ta fitonte Tiranën nëse zgjedhjet zhvillohen nesër (Foto)

Boldnews.al ka bërë një sondazh ditën e sotme, ku ka vënë përballë në garën për kryetar Bashkie në Tiranë, kandidatin e Rilndjes, Erjon Veliaj dhe deputetin Kujtim Gjuzi.

Siç shihet dhe nga votimet e para, nëse zgjedhjet do të zhvilloheshin nesër Kujtim Gjuzi do të ishte kryetari i ri i Bashkisë së Tiranës.

Qytetarët mesa duket preferojnë më mirë në krye të Bashkisë një personazh si Gjuzi se një politikan si Veliaj, i cili që prej momentit që ka ardhur në krye të bashkisë ka rritur të gjitha taksat duke e bërë edhe më të vështirë jetesën në Tiranë, si dhe ju ka shpallur luftë pakompromis, të varfërve dhe gjelbërimit. /Boldnews.al

LEXO EDHE  Dalin fotot/ Ja kush është burri i Marsida Qatjas i dënuar për drogë në Gjermani

Ja sondazhi Veliaj vs Gjuzi: