Kërkohej nga ndërkombëtarët, kapet në Kurbin ‘skifteri’ i shtëpive

Ishte në kërkim ndërkombëtar për vjedhje, por arrestohet në Kurbin. Policia ka vënë në pranga 44-vjeçarin me inicialet H.I, i cili kërkohej nga drejtësia italiane.

Ai akuzohet për veprat penale “Vjedhje në rrethana rënduese” dhe “Mbajtja e sendeve të vjedhura” parashikuar nga nenet 61,5,7,110,648 dhe 624 të Kodit Penal Italian.

Njoftimi i Policisë:

Sherbimet policore të Komisariatit Kurbin, pas informacioneve të marra dhe një pune të mirë organizuar në bashkëpunim me Interpol Tirana dhe me Zyrën e Interforcës të Policisë italiane, arrestuan përkohësisht me qëllim ekstradimi drejt Italisë shtetasin shqiptar të shpallur në kërkim ndërkombëtar:

• H.I.,44 vjeç, banues në Kurbin

Ky shtetas ishte i shpallur në kërkim ndërkombëtar nga autoritetet italiane, pasi Gjykata në Padova/ Itali ka lëshuar Urdhërin e kërkimit ndërkombetar nr.6731, për veprat penale “Vjedhje në rrethana rënduese” dhe “Mbajtja e sendeve të vjedhura” parashikuar nga nenet 61,5,7,110,648 dhe 624 të Kodit Penal Italian.

Materialet hetimore i kaluan Prokurorisë Pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Kurbin për veprime të mëtejshme.

LEXO EDHE  Pamje nga aksidentet/ Disa të plagosur në pak minuta, burrë e grua nisen rëndë nga Laçi në Tiranë