Ja si e kanë dhunuar Sait Dollapin, dalin pamjet e frakturave (Foto)

Sekretari Organizativ i Partisë Demokratike, Sahit Dollapi, u dhunua barbarisht nga policia gjatë protestës së 11 majit përpara parlamentit nga Forcat e Ndërhyrjes së Shpejtë.

Sonte në emisionin ‘Të Paekspozuarit’ në News 24 janë publikuar për herë të parë foto nga frakturat që ka z. Dollapi ka pësuar gjatë dhunimit të Policisë, që i kushtoi edhe një ndërhyrje kirurgjikale.

Sonte në News 24, Dollapi tha se është goditur  me plumba plastikë, që gjë shikohet edhe nga fotot.

LEXO EDHE  Masakra e komunistëve në Tiranë, përkujtohen 36 martirët e vrarë më 17 nëntor 1944

Dollapi tha se ishte aty si drejtues i protestës dhe në një moment i është dashur të ndihmojë një gazetare së cilës i ra të fikët.

Por është kapur nga drejtuesi i Forcave të Ndërhyrjes së Shpejte Arben Bare i cili ia ka sulur Policinë me thirrjet ‘Kapeni, mbyteni’.