Iu refuzua viza amerikane? Flet Vasili

Duke folur me “Zërin e Amerikës” për mbështetjen e saj ndaj vendimit të ambasadës së SHBA për ndalimin e vizave për zyrtarët që dyshohen si të korruptuar, kryetarja e LSI-së i është përgjigjur pyetjes nëse konfirmonte lajmin e refuzimit nga ana e autoriteteve amerikane të vizës për nënkryetarin e saj Petrit Vasili, “sipas informacioneve të VOA”.

Monika Kryemadhi u përgjigj që nuk besonte në një mundësi të tillë, edhe pse shtoi se “unë nuk e vë dorën në zjarr, as për fëmijët e mi, as për bashkëshortin”. Por kreu i LSI-së nënvizoi edhe faktin që “zoti Vasili ka qenë një nga bashkëpunëtorët më të ngushtë të zotit Lu për sa i përket reformës në drejtësi”.

LEXO EDHE  Si parashikohet moti në orët në vazhdim

Lidhur me këtë lajm, “Boldnews” ka kontaktuar nënkryetarin e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasilin, i cili i “habitur”, ka pohuar që ai për herë të fundit ka marrë një vizë të tipit A2, tre mujore, në qershorin e vitit të kaluar, të marrë pjesë në një vizitë në Kongresin amerikan.

“Viza ka skaduar në shtator dhe që nga ajo datë, nuk kam aplikuar më”, shtoi.

Viza e Vasilit